Değerleme Tablosu Kayıt Ekranı

Bir gayrimenkul projesinin veya gayrimenkule bagli hak ve faydalarin belli bir tarihteki degerinin belirlenmesi amaci ile yapilan çalismaya “degerleme” bu çalismanin sonucunda tespit edilen kanaata iliskin rakama ise “deger” denir. Degerleme Prosesi “Gayrimenkulün degeri ile ilgili kanaatin olusturulabilmesi için kullanilan sistematik prosedürdür.”

Uluslararası değerleme standartları kapsamında, emsal karşılaştırma, maliyet yöntemi, gelir kapitalizasyonu yöntemi olmak üzere gayrimenkul değerlemesinde kullanılan 3 temel yaklaşım söz konusudur.

Gayrimenkul değerlemesinde yaygın olarak kullanılan gelir kapitalizasyonu yöntemi değerleme sürecinde kullanılan ve sonucu doğrudan etkileyen değişkenler değerleme uzmanının kişisel yargılarına son derece açıktır.

GDR Danışmanlık olarak uyguladığımız değerleme sistemin de Karşılaştırma ve gelir kapitalizasyonu yöntemini harmanlayarak formülize ediyoruz. Sabit değer ve formüller tanımlayarak % 100 yakın sonuçlar elde etmenizi sağlamaya çalışıyoruz.

Kolay hesaplama yapabilmenizi sağlayan değerleme tablosunu da web sayfamızda hizmetinize sunuyoruz. Günün her saati istediğiniz sıklıkta internet ortamı olan her yerden girebilir, ( akıllı telefonlar dahil ) dilediğiniz sayıda rapor çıktısı alabilirsiniz.

GDR Danışmanlık